top of page

"להתאחד זו התחלה; 
להישאר מאוחדים זו התקדמות; 
לעבוד ביחד זו הצלחה!"

(הנרי פורד)

גישור ובניית הסכמות בארגונים

גישור פני ארגוני

אחד הגורמים המרכזים ביכולתו של ארגון להשיג את יעדיו הנו התמודדות  בונה עם מחלוקות וסכסוכים בין אנשיו לקיום של אקלים מיטבי מבוסס על תחושת בטחון, ערך ושייכות. עקב המבנה ההיררכי של ארגונים והמעורבות האישית של המנהלים, נדרשת פעמים רבות מעורבות של מגשר חיצוני כגורם מקצועי ניטרלי  אשר יוביל תהליך לסיום הסכסוך ולשיקום מערכת היחסים בין חברי הארגון המעורבים. תהליך הגישור הפנים ארגוני מהווה כמו כן , מעבר למציאת פתרון נקודתי למשבר הנוכחי, הזדמנות מצוינת לבניית תשתית אפקטיבית להתמודדות עם קונפליקטים ומחלוקות בין הצדדים גם בעתיד ואירוע של "עצירה" ולמידה ארגונית.

צור/צרי קשר בנושא גישור פנים ארגוני

תודה רבה, הודעתך הנשלחה בהצלחה!

בניית הסכמות ופתיחת מרחבי דיאלוג בארגון

בניית הסכמות הינו תהליך של  דיאלוג  רב משתתפים המאפשר קבלת החלטות  לגבי  סוגיות הנתונות במחלוקת (או בעלות פוטנציאל לכך) ובאופן הפוגש את האינטרסים והצרכים של מקסימום בעלי עניין וחותר ליצירת תשתית של אמון  ודרכי עבודה מוסכמים. תהליכים של בניית הסכמות ופתיחת מרחבי דיאלוג ארגוניים בהם " כל הארגון בחדר"  מגבירים את המחוייבות ותחושת השותפות של העובדים ומנצלים את חכמת הרבים למציאת פתרונות יצירתים ואפקטיביים סביב סוגיות מורכבות ובוערות.

מרחב פתוח בארגון

טכנולוגית "המרחב הפתוח" הנה טכנולוגיה המאפשרת מפגש משמעותי בין מספר רב של אנשים בעלי עניין משותף לשם שיחה ודיון פתוח, יצירה של רעיונות ועשיית החלטות בנושא. "המרחב הפתוח" הנה טכנולוגיה המאפשרת ביטוי ומנהיגות לכל אחד מהמשתתפים ובכך יוצרת הובלה על-ידי המתאים לעניין ו"המשוגע לדבר" ולאו דווקא של בעל התפקיד הרשמי או בעל השררה. טכנולוגיה זו מאפשרת קידום נושאים ועשיית החלטות מורכבות בפרק זמן קצר ובאיכות טובה.

קפה עולמי

קפה עולמי הינו מתודולוגיה פשוטה ליצירת שיח משותף ומשתף סביב שאלות מהותיות בשדה העבודה. כוחה של השיחה כה טבעי וברור מאליה, שלרוב אנו מתעלמים ממנה. המתודולוגיה עוזרת לנו להנכיח את כל 'השיחות' שאנחנו מקיימים באופן בלתי מודע כבית קפה דינאמי אחד גדול – בו כל שיחה היא שולחן ברשת גדולה יותר של שיחות חיות - כל השולחנות גם יחד מהווים תהליך הליבה לשיתוף הידע הקולקטיבי שלנו ולעיצוב עתידנו. ברגע שנהיה מודעים לעוצמת השיחה כתהליך מפתח בכל תחומי חיינו, נוכל להשתמש בה בצורה יעילה יותר לטובת הארגון ומטורתיו.

פסגת החקר המוקיר

פסגת החקר המוקיר זו מתודולוגיה להובלת שינוי ארגוני. הגישה עוסקת בחקר ובפעולת שינוי במערכת אנושית – צוות, ארגון, קהילה, חברה.ייחודיותה של המתודה בכך שהיא חוקרת מה שעובד, מה שחי ומה שעוד אפשרי באנשים ובקשרים ביניהם. זאת, בשונה מגישת פתרון בעיות שמתמקדת במה שחסר ובמה שדורש תיקון. החקר המוקיר מתחיל בחיבור לחוויות שיא מהעבר וזיהוי מקורות כוח וממשיך להכרה במה שעובד ונותן אנרגיית חיים בהווה. לוקח את המשתתפים למסע של דימויים מחוללים לעבר מה שעשוי להיות בעתיד – לעבר הטוב ביותר האפשרי. מכל אלה, יוצרים המשתתפים ידע מעשי ומתעורר רצון לפעולה ומובילים יחד ליצירת שינוי מיוחל.

 

 

.

 

 

ייעוץ ארגוני | גישור | הדרכה

בית ספר ליישוב סכסוכים בעולם משתנה

bottom of page